Шкідники

Якщо ви виявили маленьких комах, схожих на панцир черепахи або плоску тверду попелицю, які щільно прилягають до листя, черешків або стебел ваших кімнатних або садових рослин, то у вас завелася щитівка або її «сестра» ложнощитівка. Щиток дорослої самки круглий, близько 2 - 5 мм у діаметрі, червонувато-коричневого або темно-коричневого кольору. Щиток самця менших розмірів та довгастої форми. Ротовий апарат, що смокче. У році буває три покоління. Коричнева щитівка пошкоджує листя та плоди цитрусових. Розселяється вона на верхній стороні листя. У місцях харчування утворюються блідо-жовті цятки. При сильному зараженні цятки зливаються і листя стає абсолютно жовтими, скручуються і опадають. Ця щитівка ушкоджує плоди мандаринів, лимонів та апельсинів. Плоди не розвиваються, обсипаються, часто - лопається шкірка і вони загниють. Коричнева щитівка пошкоджує велику кількість листяних та хвойних порід. Але найбільшого поширення вона має серед вічнозелених листяних із щільним листям. Шкідує щитівка: хурме, авокадо, лавру, самшиту, чайному листу, магнолії, пальмам, олеандру, банану, камелії, бересклету, аралії, юкке, драцені, фікусу, жасмину, гібіскусу та ін.

Щитовка 4788

Від цих шкідників рекомендую Актара – інсектицид широкого спектру дії, що характеризується високою ефективністю та швидкою дією незалежно від погодних умов та типів шкідників. Системний препарат від шкідників: трипса, попелиці, червця, щитівки та ін. Шкідників. Розлучається водою згідно з описом на упаковці (можна води трохи менше) і поливається в корінь. Рослина просочується інсектицидом та шкідники гинуть. Перевірено на особистому досвіді. Щитівка дихне протягом тижня. Також є препарат Конфідор, особисто не перевіряв, але так само хвалять. Боротися зі щитівкою можна лише регулярним та ретельним оглядом. Уважно потрібно перевірити стволик, звертаючи увагу на пазухи листя, потім нижню і верхню частину всіх листків. Комахи, як правило, накопичуються саме в цих частинах рослини. Хворі рослини ізолюйте та починайте лікування.

55



Павутинні кліщі дуже малі – всього 0,2-1 мм завдовжки. Для них характерне фарбування різних відтінків зеленого, жовтого, червоного кольору. Ноги тонкі, на лапках є складний кігтиковий апарат, за допомогою якого кліщі утримуються на листі. Павутинні кліщі живуть головним чином на листяних деревах, але чимало видів мешкає на трав'янистих рослинах.
kleshh

Більшість видів у тій чи іншій кількості виділяє павутину, якою покриваються листя та інші частини рослин. Павутинний покрив служить захистом кліщам і особливо характерний для видів, живуть великими колоніями. На павутинках кліщі також розселяються, підхоплені струмами повітря. Павутинний кліщ Харчуючи, кліщі наносять численні ранки, якими висмоктують вміст клітин. Зовні пошкодження виглядають по-різному. Листя жовтіє, стає плямистим, світлі або бурі плями зливаються, листя засихає, іноді опадає. При масовому розмноженні кліщів рослини нерідко гинуть. Особливо від цього шкідника страждають фікус, пальма, лимон, гортензія, аспідистра, кімнатна троянда, примула, кактуси та ін. Крім безпосередньої шкоди, кліщі переносять вірусні хвороби рослин. "/upload/catalog/1846/images/klesh.jpg" width="275" height="213" alt="Кліщ" />

Ознаки ураження.
Личинки та дорослі кліщі поселяються, перш за все, на нижній стороні листової пластинки і починають інтенсивно висмоктувати соки. У місцях харчування помітні округлі темно-бурі або чорні екскременти. На верхній стороні листя в процесі живлення з'являються дрібні жовті крапки, кількість яких швидко зростає (мармуровість листа). Знебарвлені ділянки зливаються, листя жовтіє, набуває хлоротичного вигляду. Після втрати більшої частини листя може спостерігатися загибель рослини. Пальма, уражена павутинним кліщем Щоб не сплутати кліщів частинками ґрунту, що потрапили на нижнє листя рослини, можна озброїтися звичайною лупою канцелярської. Якщо "сміття" при дотику побігло, цю рослину треба відразу ж ізолювати від інших і перевірити сусідні. Деякі види кліщів активно обплітають рослини павутиною, яка з'єднує між собою окремі листові пластики, а потім покриває всю рослину. Інші види кліщів не схильні формувати павутину, але можуть це робити за дуже високої чисельності. Прискореному розвитку та розмноженню павутинного кліща сприяє тепло та сухість. Павутинні кліщі здатні досить далеко розповзатися від зараженої рослини та швидко заселити всю колекцію. Тому важливо вчасно виявити уражені рослини і як мінімум ізолювати їх від колекції.

Метод боротьби. Енвідор

Енвідор


Опис: Енвідор належить до нового хімічного класу кетоенолів (тетронікової кислоти). Завдяки новому механізму дії блокування синтезу ліпідів – Енвідор не викликає у шкідників перехресної стійкості з жодним традиційним акарицидом. Енвідор є ефективним завдяки контактній дії проти всіх стадій розвитку рослиноїдних кліщів – яйця, личинки, протонімфі, дейтонімфі, а також проти дорослих самок. Найдоцільнішим терміном обробки проти кліщів – початок вегітації, коли рівень популяції низький, що дозволить заощадити на подальших обробках. Однак Енвідор демонструє високу ефективність від початку до кінця сезону вегетації, тому його можна використовувати також під час спалаху чисельності кліщів.
Хостинг не оплачен.